AKUTOL Vet Spray (60 ml)

729
Neohodnotené

AKUTOL Vet Spray (60 ml) .


  • DO 20 DNÍ
€4,10
Kategória: Psy
Záruka: 2 roky
 

AKUTOL VET

Ochranný plastický obväz v spreji

Charakteristika:

AKUTOL VET je ochranný plastický obväz v spreji k rýchlemu ošetreniu odrenín a drobných povrchových poranení. Je vhodný najmä pri povrchových poraneniach končatín. Akutol VET je možné použiť aj na ochranu labiek pri nepriaznivom či mrazivom počasí.

Indikácia:

Sprej sa používa k rýchlemu ošetreniu rán, odrenín a drobných povrchových poranení. Je vhodný najmä pri povrchových poraneniach labiek. Po nanesení do 3 minút zasychá a vytvára vodoodolnú ochrannú vrstvu. Plastická ochrana zabraňuje prístupu cudzorodých látok z vonkajšieho prostredia, pritom ale nezabraňuje prirodzenej perspirácii pokožky. Rana zostáva uzavretá pred nepriaznivými vplyvmi, proces hojenia pod plastickou vrstvou obväzu však prebieha. Obväz je vo vode nerozpustný. K odstráneniu obväzu dôjde samovoľne po 3 – 4 dňoch postupne prebiehajúcim zoslabnutím plastickej vrstvy. Ak si to vyžaduje charakter hojenej rany, je možné postrek prostriedkom AKUTOL VET sprej ad us. vet. po 3 dňoch opakovať. Obsahuje liečivé látky nitrofuralum, ethylis acetas, tetrafluorethanum, copolymerum acrylatum.

Spôsob použitia:

Pred upotrebením pretrepať. Nádobku je nutné držať vo zvislej polohe. Aplikuje sa postrekom na povrch ošetrovaného miesta tak, aby z ošetrovanej plochy nestekal. Prípravok sa aplikuje stiskom rozprašovača nad ošetrovaným miestom zo vzdialenosti 15 – 20 cm od povrchu poranenia.

Zvláštne upozornenie:

Aplikovať jednu vrstvu plastického obväzu. Pri aplikácii je nutné chrániť oči pred zásahom spreja. Nikdy nepoužívať na prekrytie rany s masívnym krvácaním! Nástrekom viac vrstiev sa zhorší prirodzené dýchanie rany a spomalí proces hojenia. Zákaz fajčenia. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nepoužívajte v blízkosti ohňa. Pri práci nejedzte, nepite, nefajčite. Uchovávajte mimo dosahu zdrojov zapálenia. Obal likvidujte v rámci organizovaného zberu. Spotrebujte do dátumu, uvedeného na dne nádobky. Nestriekajte do otvoreného ohňa alebo na žeravé predmety. Nádobka je pod tlakom, nevystavujte slnečnému žiareniu a teplotám nad 50°C.

Podmienky pre uchovanie:

Skladuje sa pri teplotách 10 – 25°C.

Objem: 60 ml