Sépiové VEĽKÉ zlomkov nad 5cm-250g

591
Neohodnotené

Sépiová kosť - veľké zlomky a polovice kostí  veľkosť nad 5 cm, 250g v sáčku.


  • DO 20 DNÍ
€3,06
Kategória: Vitamíny a minerály
Záruka: 2 roky
 

Sépiová kosť - veľké zlomky a polovice kostí 
veľkosť nad 5 cm, 250g v sáčku (veľmi výhodný variant pre "šnekaře, želvaře" a všetkých, ktorí nepotrebujú celé sépiové kosť) 

Sépiová kosť sa tradične používa ako veľmi kvalitný zdroj ľahko přijímatelného organického vápnika pre domáce chovy mnohých druhov zvierat, obzvlášť pre korytnačky, jaštery, vtáky, slimáky atď. 
Obsahuje minimálne 30% využiteľného vápnika a 0,03% fosforu. (Minerálne vápnik napr. Ľudské telo zužitkuje len z necelých 5%). 
Sépiová kosť je redukovaná pôvodnej schránka dvoužábrých hlavonožcov, ktoré zaraďujeme do kmeňa mäkkýšov. U poriadku sépia dlhým vývojom zmenila svoj význam a stala sa vnútorným orgánom.

Pravé sépiovej kosti nie sú po mechanickom očistení a vysušení čisto biele. Belosti hnedastej kostí dosahujú niektorí výrobcovia použitím veľmi silných bieliacich prostriedkov. Tejto ceste sa snažíme vyhnúť a predávať len čisto prírodné produkty a neohrozovať konečné "konzumentov" hnedastej kostí zvyškovým obsahom čohokoľvek bližšie neurčeného, čo by im mohlo uškodiť. 
Žiarivo biele neznamená v prípade hnedastej kostí kvalitné. 
ILUSTRATÍVNE FOTO